Samostatne zárobková činnosť vykonávaná pod vlastným menom a na vlastnú zodpovednosť je jednou z možností, ako sa postaviť na vlastné nohy a zabezpečiť seba aj svoju rodinu. Pre úspech v podnikaní je však potrebné splniť niekoľko dôležitých podmienok.

Rozhodli ste sa pre založenie vlastnej spoločnosti? Máme pre vás niekoľko dobrých rád
Rozhodli ste sa pre založenie vlastnej spoločnosti? Máme pre vás niekoľko dobrých rád (zdroj: unsplash.com)

O tých hlavných si niečo v našom článku povieme.

Všetko si dobre premyslite a naplánujte

Obchod je založený na uspokojovaní potrieb kupujúcich a zákazníkov a zisk prináša ten, kto vie ponúknuť najlepšiu kombináciu ceny a kvality a dobrých služieb. To znamená, že na začatie podnikania od nuly musíte sami pochopiť, akú hodnotu spotrebiteľovi môžete ponúknuť.

O všetkom najskôr popremýšľajte, rozhodnite sa, ktorý smer je vám bližší: služby, obchod alebo výroba a začnite podnikať prvé kroky.

Vyberte si sídlo firmy

Ešte predtým, než sa pustíte do samotného procesu zakladania spoločnosti, musíte mať pre úspešný zápis firmy do Obchodného registra sídlo. Je to základná podmienka, bez ktorej sa nikam nepohnete.

Kde toto sídlo nájsť? Adresa súkromného bytu je možnosť číslo 1. Tu však môžete prísť o svoje súkromie. Preto je lepšie si na tento účel nájsť niečo iné. Kancelária v meste môže poslúžiť dobre, ale cena za prenájom môže zvýšiť vaše náklady, ktorých bude v začiatkoch viac než dosť.

Preto je lepšie využiť lacné virtuálne sídlo v Bratislave. Získate kompletné označenie, dobrú lokalitu a možnosť postúpiť v zakladaní firmy o krok ďalej bez zbytočne vysokých nákladov.

Zjednodušte si založenie s.r.o.

Mnohí sa pri zakladaní firmy tiež rozhodujú na základe právnej formy spoločnosti a podmienok jej riadenia či ručenia. Výhodnejšia a na založenie jednoduchšia je živnosť. Avšak, ani založenie novej s.r.o. nemusí byť vôbec náročné. Stačí sa obrátiť na onlineinvest.sk a vybrať si výhodný balík služieb s kompletným založením celej spoločnosti. Jednoducho, rýchlo a lacno sa tak môžete dostať k svojmu cieľu a robiť v živote to, čo vás napĺňa a baví.

Komerčný článok