Rok 2022 je tu a s ním aj nové trendy na investičnom trhu. Každý rok sa situácia mení a nikdy neviete, čo sa môže stať. Aj to nám ukázali predošlé dva roky. V prípade, že ste prepásli svoje výhodné investičné príležitosti v minulom roku, tak v roku 2022 neváhajte. Nie je lepší spôsob, ako pasívne zhodnocovať svoje financie, než investovaním. Do čoho je najlepšie investovať v tomto roku? To sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Investovanie v roku 2022 – čo sa oplatí a čomu sa v tomto roku vyhýbajte (Foto: unsplash.com)

Oblasti, do ktorých sa oplatí investovať

Na to, aby ste rozumne investovali, tak by ste mali aspoň čiastočne vedieť o aktuálnych trendom. K nim patria tie najviac rozoberané témy súčasnosti – životné prostredie a čistá energia, zdravotné technológie, biotechnológie a zdravá výživa, umelá inteligencia, zdravý životný štýl, posilnenie postavenia žien a rastúci podiel strednej vrstvy vo svete. A práve firmy, ktoré sa držia týchto obrovských trendov budúcnosti majú šancu uspieť a stať sa celosvetovo známymi. Z dlhodobého hľadiska je to skvelá príležitosť na to, ako zhodnotiť vaše peniaze. Investujte do ich akcií.

Rast akcií aj v 2022?

V minulých rokoch niektoré akcie na trhu priam vystrelili. Bude to tak aj v roku 2022? Odborníci tvrdia, že akciový trh bude rásť pomalšie. No stále je tu šanca, že môžeme byť prekvapení a akcie budú stále rásť. Rok 2021 bol jeden z najvýkonnejší a celkovo sú posledné 3 roky vďaka covidu najvýkonnejšie. Nehľadajte akcie s rýchlym ziskom, no zamerajte sa na možnosti, kde sa vám peniaze časom zhodnotia. Zistite viac o tom, prečo Finax recenzie a skúsenosti ich klientov jednoznačne odporúčajú pre investovanie a šetrenie financií práve túto platformu.

Komodity a nehnuteľnosti

Komoditám, špeciálne energiám a priemyselným kovom by sa malo v nastávajúcom roku dariť najlepšie. Očakáva sa vysoké prevýšenie dopytu nad ponukou. Vysoké ceny ropy, plynu a elektriny budú nahrávať energetickému sektoru. Samozrejmosťou je aj rast cien nehnuteľností, ich cena sa znižovať už nebude. Preto je ideálny čas na to, aby ste svoje našetrené peniaze investovali. Výhodou nehnuteľností je, že do nich môžete investovať aj bez toho, aby ste boli odborníkmi v oblasti investovania.

Zdroj: https://www.podnikanieinfo.sk/do-coho-investovat-a-nevyhody-investovania/, https://www.firmar.sk/kam-investovat-10-000-eur/