Každý z nás si rád uľahčuje prácu, aby nemusel myslieť na všetky tie veci, ktoré potrebujeme vyriešiť, zapamätať si alebo zorganizovať. A práve kvôli tomuto začalo vznikať množstvo nástrojov a aplikácií do počítačov či telefónov, ktoré môžete využívať. Či už si potrebujete zorganizovať svoj čas, financie, nastaviť pripomienky alebo komunikovať so zamestnancami.

Ktoré nástroje a aplikácie vám môžu pomôcť s podnikaním? (Foto: unsplash.com)

Aplikácie na ukladanie údajov

Na počítači, notebooku, tablete alebo mobile máte určite klasické poznámky, do ktorých si môžete zaznačovať poznatky, nápady a veci, na ktoré by ste nemali zabudnúť. Ak ale chcete ukladať viac údajov, mať v nich prehľad a vedieť ich filtrovať, potrebujete využiť iné aplikácie, ktoré budú mať viac funkcií. Jedna z takých je práve Microsoft Excel, pomocou ktorého si viete vytvoriť prehľadné tabuľky, aj v prípade, že si chcete zaznamenávať údaje počas dlhšej doby. Taktiež grafické alebo technické programy, napríklad autocad cena, kde je dobrý pomer ceny a funkcií.

Organizujte si čas a nastavujte pripomienky

Viacero vývojárov začalo ponúkať aplikácie, ktoré fungujú ako klasický diár, no v elektronickej podobe. Viete si tam v konkrétny deň zadať niekoľko úloh, môžete si označiť úlohy, ktoré sú pre vás najdôležitejšie, odškrtávate si hotové úlohy alebo si nastavíte pripomienku v prípade, že máte dôležitú schôdzku alebo musíte niečo súrne vybaviť, prípadne ste objednaní k lekárovi. To je práve nevýhoda u klasického diára, že ak sa do neho zabudnete pozrieť, tak môžete na dôležité veci zabudnúť.

Komunikácia a rozdeľovanie práce

V poslednom čase sa čoraz viacej rozmáha trend home office, kedy všetci zamestnanci pracujú online z pohodlia domova. Vtedy majú vedúci pracovníci všetko skomplikované a ťažšie sa im práca rozdeľuje, nestíhajú s jednotlivými zamestnancami komunikovať a nevedia zamestnancov kontrolovať. Práve na tento účel boli vytvorené weby a aplikácie, kde máte všetky tieto funkcie pod jednou strechou – organizovanie, kontrolovanie aj komunikáciu.  Zvážte aj nakladanie s financiami, finax skúsenosti klientov hovoria jasne v ich prospech, jedná sa o skvelý spôsob zhodnocovania pre firmy, ale aj jednotlivcov.